Geologicko-geografická exkurze

Putování za perlami českého pohraničí.

Dne 14.6.2022 se žáci 9. ročníků zúčastnili geologicko-geografické exkurze v oblasti Nízkého Jeseníku. Čekalo nás zde poznávání vyhaslých sopek a břidličných souvrství. První zastávka byla v obci Budišov nad Budišovkou, kde jsme se v místním Muzeu břidlice dozvěděli mnoho z historie i současnosti těžby této nerostné suroviny. Poté jsme se přemístili k břidlicovému lomu ve Svatoňovicích a vyzkoušeli jsme si hledání zkamenělin. Byla to práce urputná a došlo i na ošetření drobného poranění. V dobré náladě jsme dojeli k Uhlířskému vrchu – další vyhaslé sopce v této oblasti. Poslední naší zastávkou byly lávové proudy u Meziny.
I přes opravdu velmi horké počasí jsme tuto exkurzi zvládli bez vážnějšího problému. Vděk patří pedagogickému doprovodu i žákům, kteří dokázali vnímat výklad a neztratili chuť poznávat jedinečnost přírodních jevů.

Leo Hnáth

Datum vložení: 17. 6. 2022 7:24