Hrdinka Anička

Hrdinka Anička 1

Anička Hornišerová darovala své vlasy.

Naše žákyně Anička Hornišerová z 5.B se rozhodla pro úžasnou a obdivuhodnou věc - darovala své vlasy na výrobu paruky pro vážně nemocné, kteří během léčby o vlastní vlasy přišli.

Sama Anička radí dalším podobně smýšlejícím, jak na to: "Pokud chcete darovat vlasy, musíte je mít alespoň 30 cm dlouhé s rezervou 8 - 10 cm. Můžete si vybrat jakékoliv kadeřnictví, které vám vyhovuje. Stačí si vzít asi deset gumiček do vlasů, protože pokud chcete mít po ustřižení mikádo, tak si uděláte pět culíků a pak se vlasy ustřihnou. Ale pokud chcete mít kratší vlasy, tak stačí asi jen pět gumiček, protože se to stříhá jen ve třech culících. Ustřižené vlasy pak už jen zbývá poslat na "dobrou" adresu, např. Nové háro, z.s., Lužice 105, 435 24 Lužice u Mostu. A pokud vás zajímá, na jakou paruku vlasy použili, přidejte i svůj e-mail."

Datum vložení: 11. 11. 2022 12:23
Datum poslední aktualizace: 11. 11. 2022 12:35