Jak se chystá masopust

MASHkary

Den D se blíží. Zbývá nám dokončit masky, slaměné, zabalit jelita a jitrnice, napéct koláče, zajistit koblihy, slivovici a další masopustní dobroty. Chystáme se pestrobarevně vyzdobit prostor před školou, pověsit obrázky, připravit basu na fašank ( basu piv i maketu tohoto nástroje), napíchnout masitá žezla pro medvědy, obléci a nalíčit maškary, zapojit aparaturu pro muzikanty a lidé už mohou přicházet. Všichni se těší, jak si pochutnají nejen na zabijačkových specialitách rozvěšených na stromech, ale zaposlouchají se i do zpěvu svých ratolestí, rozzáří své líce nad rozverností a barvami hýřícími maškarami.

L.Vacová

Datum vložení: 23. 2. 2023 14:44