Jaro u nás ve škole

Jaro u nás ve škole 1

Uspořádali jsme další společnou aktivitu s dětmi z MŠ Komenského v rámci projektu SPOKEŠ.

Konečně se nám ukázalo sluníčko, které jistě všem zvedlo náladu. Navzdory současné situaci jsme se i my ve škole pustili do jarních aktivit. Krásně jsme ozdobili okna školy jarními motivy, uspořádali jsme malou výstavku výtvarných prací před městskou knihovnou a paní vychovatelky připravily pro děti v parku zábavnou stezku s úkoly, kterou si většina z nás s nadšením prošla.

Zároveň také stále spolupracujeme s dětmi z MŠ Komenského v rámci projektu SPOKEŠ, který má pomoci předškolákům s přechodem do základní školy. Přestože žáci 2. tříd naší školy a děti z mateřské školy nastoupili na distanční výuku, podařilo se nám uspořádat další společnou aktivitu. Poněvadž se blíží Velikonoce, nejhezčí jarní svátek, zaměřili jsme se právě na toto období a činnost, která je pro tento svátek typická.

Děti svým kamarádům připravily za pomoci rodičů kraslici. Na každé bylo uvedeno jméno kamaráda a také to, kdo vajíčko vytvořil. Kraslici pak mohly děti od pátku 26.3. zavěšovat na vrbové proutky, které jsou umístěny před vchodem školy na Masarykově ulici. Aby bylo místo náležitě „velikonoční“, použili jsme k výzdobě prostoru před školou obrázky velikonočních vajíček, které namalovaly děti naší školy.

Doufáme, že tato malá výstava udělá radost nejen zainteresovaným dětem, ale i kolemjdoucím občanům našeho města.

Datum vložení: 28. 3. 2021 11:16
Datum poslední aktualizace: 29. 3. 2021 16:30