Les okem vědce na Sluňákově

Projektový den plný průzkumů.

Sedmáci se stali na zkoušku vědci a zkoumali, jak „funguje“ příroda. Snažili se odpovědět si na otázky Proč se lidé obklopují stromy? Jakou mají stromy funkci? V jakém prostředí je rozumné postavit si dům? Žáci během programu pomocí půjčených vědeckých přístrojů měřili sílu větru, vlhkost půdy a její propustnost, teplotu ovzduší a to vše v prostředí lesa a naopak mimo les, bez přítomnosti stromů. Mladí badatelé pečlivě zapisovali výsledky měření a porovnávali pak své průzkumy. Zjistili, jak jsou pro náš život stromy důležité, díky tomu pak snad budou v běžném životě klást na výskyt stromů a jejich ochranu větší důraz.

Mgr. Kateřina Bujnochová

Datum vložení: 7. 10. 2021 9:48