Letní tábor 2021

Den čtvrtý - den pozorování

Na dnešní den jsme se moc těšili, protože nás čekal výlet. Moc nás zajímalo, kam se podíváme, ale náčelnice Lenka byla samé tajemství. Od rána se na nás smálo sluníčko a krásné počasí, které jsme si kromě autobusu také objednali, vydrželo po celý den.

Autobus nás nejprve zavezl do Velkých Losin, kde jsme navštívili zámek. Při prohlídce jsme byli pozorní a průvodcům jsme pokládali všetečné dotazy. Potom jsme se pomalu vydali pěšky směrem k restauraci Pivovar Zlosin, kde jsme měli objednaný oběd. Občerstvili jsme se a vrátili zpátky do Losin. Další zastávka byla v Loučné nad Desnou na místním dětském hřišti. Tady jsme se opravdu jaksepatří vyřádili a taky osvěžili:D.

Přestože dnes nebyl v plánu polední klid, nepohrdli jsme asi půlhodinovým přejezdem do Brníčka a zdřímli si. Odtud jsme vyšplhali na stejnojmennou zříceninu. Pravda, cesta v tom vedru nebyla úplně nejjednodušší, ale výstup jsme zvládli na výbornou. Trochu jsme zříceninu prozkoumali, pořídili společnou fotku a nabrali síly na zpáteční cestu.

Už jsme byli hodně unavení, ale poslední bod programu nás náležitě probral. Nákupy v Šumperku! Okamžitě jsme vzali útokem všechny dostupné obchody a pořídili dárečky všem členům rodiny. Nezapomněli jsme ani na sebe a koupili si něco na památku a taky něco dobrého na zub.

Po návratu jsme se osvěžili v bazénu a už se těšili na táborák. Zmalovali jsme se jako indiáni, zazpívali jsme si spoustu písniček a opekli si výborné špekáčky. Pak už jsme se chystali na kutě. Jaké však bylo naše překvapení, když jsme uslyšeli: „Oblečte si na pyžamka tepláky a mikiny a rychle ven!“ Hned jsme pochopili – netrpělivě očekávaná noční hra je tady! Ozdobili jsme se svítícími náramky a již potmě se vydali k místnímu rybníku. Odtud jsme se po světýlkách vraceli po dvojicích (ti statečnější sami) kolem kostela zpět do tábora. Všichni jsme stezku zvládli a pak už rychle ulehli do postýlek. Mnozí z nás usnuli okamžitě, jinde se na pokoji ještě dlouho švitořilo a chichotalo.

Byl to náročný a dlouhý den, ale skvěle se nám vydařil!

Datum vložení: 16. 7. 2021 0:21
Datum poslední aktualizace: 16. 7. 2021 0:45