Letní tábor - úterý

Cesta do pravěku - den třetí

Dnešní ráno začalo trochu neobvykle rozcvičkou v pyžamkách. Na hřiště jsme přicházeli ještě v polospánku, ale rychle jsme se rozhýbali a ranní cvičení si pořádně užili.

Po vydatné snídani, kterou nám mimochodem připravují formou švédského stolu a při které se ve vedení střídají párky s palačinkami😊, jsme se pustili do dopoledního programu. Na místním hřišti jsme při první týmové soutěži tříbili smysly a pak jsme se naučili několik nových her – běhací Člověče, nezlob se a Na lovce a šavlozubce. Člobrdo se nám natolik zalíbilo, že jsme si tuto hru ještě párkrát zopakovali. Mezitím jsme si pochutnali na osvěžující svačince a prozkoumali herní prvky na hřišti.

Během odpoledního klidu opět sprchlo, ale pak se znovu vyčasilo a my s nadšením vyrazili stejně jako včera k nedalekému potoku. Tentokrát jsme se pokusili v blátě odlít stopy pravěkých zvířat. Většina z nás neodolala a znovu se vrhla do vody. Hráli jsme si, hledali kamínky a stavěli hráz. Nebylo jednoduché nás odtud dostat! Pak jsme sbírali přírodniny podle zadání a také vyráběli pravěké nástroje a zbraně. Byli jsme moc šikovní. Večer jsme dostali od našich vedoucích velkou pochvalu a nasbírali další „pravčáky“ za splněné úkoly. Dnes půjdeme dříve spát, protože nás zítra čeká výlet. Už se moc těšíme…

Datum vložení: 12. 7. 2022 21:14
Datum poslední aktualizace: 12. 7. 2022 21:32