Lyžařský kurz 2022 7.B a 8.B

Na čertových prkénkách aneb lyžníci v akci.

V pondělí 3.1. jsme se za deštivého rána sešli, abychom se naučili společně lyžovat. Všichni jsme upírali oči k obloze a doufali, že na horách to bude jiné. Nicméně v úterý nám celý den propršel a měli jsme mírné obavy, jestli nám ten sníh na sjezdovkách nějaký zůstane. Den jsme vyplnili hrami, a jelikož jsme byli na kurzu sportovním, tak děti dostaly hodinu fitness tréninku, kde se pořádně protáhly a mírně naposilovaly svalové partie, které jsou u lyžování potřeba. Ve středu již panovaly podmínky, které nám umožnily jít na svah, a od této chvíle jsme už celé dny hlavně lyžovali. Ti zkušenější se snažili pod dohledem instruktorů vypilovat carvingové oblouky díky různým průpravným cvičením. Začátečníci se soustředili na to, aby sjeli regulovaně svah. Nakonec se to všem povedlo i díky jejich píli a nasazení.

Po večerech slyšeli žáci zajímavé přednášky, např. o bezpečnosti na horách, kde se mohou a nemohou pohybovat, o pravidlech chování na horách, o starání se o lyže, o historii lyžování ve světe i tady v Čechách, atd.  Po přednáškách následovaly společenské hry, které neodmyslitelně patří ke každému kurzu. Na závěr si napsali test ze znalostí a poté proběhlo slavnostní vyhlášení a předání cen vybraným žákům, např. za úklid pokojů, za nejlepší test, za kaskadéra lyžáku, nejlepšího lyžaře, nejochotnějšího lyžaře, atd.

Odkaz na foto: https://zelema.rajce.idnes.cz/Lyzak_2022_7.B_8.B/

Chtěli bychom děti pochválit za přístup k lyžování i ke společenským hrám.

Tělocvikáři Martin, Petr, Tomáš a Ilona

Datum vložení: 10. 1. 2022 11:10