Lyžařský kurz 2023 č.1

Lyžníci počasí navzdory.

Minulý týden jsme v pondělí odcestovali s půlkou „sedmáků“ na hory. Ubytování jsme měli zajištěné tradičně ve Starém Městě pod Sněžníkem, lyžovat jsme měli v Kunčicích. Provázely nás mírné obavy, jak to bude vlastně s tím sněhem, ale i tak jsme se těšili na nové zážitky. Ve „Staráči“ nás přivítal bohužel déšť, tak jsme se alespoň odpoledne šli projít a podívat se na sjezdovky v Kunčicích. Sníh se držel zuby nehty a mohli jsme se těšit na úterý. Od úterka jsme opravdu denně lyžovali, chlapci a děvčata v prvním družstvu zdokonalovali své oblouky a učili se používat hrany lyží, v druhém a třetím družstvu se zase učili, jak na lyžích správně zaujmout lyžařský postoj, jízdu v pluhu, přívrat z vyšší lyže a samotné oblouky. Děti na svahu pracovaly velice dobře, základy lyžování získaly snad všechny. Na chatě absolvovaly 4 přednášky o chování na svahu, o výzbroji a jak se o ni starat a o historii lyžování. Nakonec následoval test ze znalostí, který všechny děti zvládly. Po večerech se hrály společenské hry jako např. kozo mekni, židličkovaná, elektrika, poklička  aj. Poslední večer proběhlo vyhlášení nejlepších a nejhodnějších lyžařů, bodování pokojů, které po letech vyhráli konečně chlapci, a poté proběhlo vyhodnocení kurzu. Pak už si děti zatančily na tradiční diskotéce a v sobotu jsme vyrazili směr Šternberk.

I přes počáteční obavy z nedostatku sněhu jsme rádi, že jsme jeli, a myslíme si, že se lyžařský kurz vydařil.  Pevně věříme, že si děti našly vztah k lyžování a že budou dále zdokonalovat své lyžařské umění.

Foto: https://zelema.rajce.idnes.cz/Lyzarsky_kurz_2023/

Skol!