Lyžařský kurz 2024

Kdeže loňské sněhy jsou aneb kam doskáče ranní ptáče bez přezkáče.

Na letošní lyžák jsme vyráželi s obavami, zda a jak dlouho vůbec budeme lyžovat. První den jsme po příjezdu procházkou došli na svah do Kunčic, na kterém jsme měli lyžovat. Bohužel po sněhu nebyla ani památka. Proto nás druhý den autobus odvezl na Paprsek, kde se ještě lyžovat dalo. I když podmínky nebyly ideální, na lyže jsme se postavili a mohli své lyžařské dovednosti zdokonalovat. I nelyžaři zvládli udělat pokroky a někteří se dostali během jednoho dne i k obloučkům. V noci na středu však bohužel silný a vytrvalý déšť rozhodl, že i poslední pro nás dostupná sjezdovka ukončila svůj provoz, tak se lyžařský kurz rázem změnil na turistický. Ve středu jsme si dopoledne zahráli řadu pohybových her a odpoledne se vydali směrem do Hynčic pod Sušinou a došli jsme až k sjezdovce ve Stříbrnicích. Ve čtvrtek jsme zdolali kopec na Dalimilovu rozhlednu, kde nás bohužel čekala hustá mlha. Odpoledne jsme odpočívali u společenských her. V pátek jsme se vydali na stezku po vojenských tvrzích, které nadchly zejména chlapce. Všechny však oslovily nádherné výhledy do krajiny. Odpoledne jsme si zahráli další hry. Na závěr si žáci otestovali, kolik informací si zapamatovali z večerních přednášek o lyžování, bezpečnosti na horách, první pomoci i historii lyžování. Nejlepší z nich byli oceněni. Žáci také hodnotili kurz formou básniček, z nichž některé byly opravdu velmi povedené. Jako každoročně nesměla na závěr chybět diskotéka. Důležité je, že i bez sněhu si kurz žáci užili.

Michaela Mondeková

Datum vložení: 13. 3. 2024 13:30