Lyžařský výcvikový kurz 2022 - 7.A, 8.A

Lyžařský výcvikový kurz  2022 - 7.A, 8.A

Skol!

Ve dnech od 10. do 15. 1. 2022 se naše škola v tomto školním roce zúčastnila již druhého lyžařského kurzu ve Starém Městě pod Sněžníkem. Ubytování bylo zajištěno v rekreačním středisku Uničovka. Na kurz odjelo 36 dětí ze tříd 7.A a 8.A, 3 učitelé a jedna zdravotnice. Hned po příjezdu jsme šli na oběd a po krátkém odpočinku jsme vyrazili na procházku do blízkých Kunčic podívat se na sjezdovku. Kvůli pandemickým opatřením jsme museli čekat na výsledky PCR testů, které nám byly provedeny před odjezdem. Po zjištění, že všichni žáci jsou negativní, jsme od úterý mohli jít na svah a zahájit kurz na lyžích. Každodenní program byl následující: v 7:00 budíček, 7:30 snídaně, 8:30 odjezd na svah, 12:00 oběd, 14:00 odjezd na svah, 16:30-18:00 osobní volno, 18:00 večeře, 19:00 rozkaz na další den, přednáška, 20:00 společenské hry, 22:00 večerka. Počasí nám celý týden  přálo, takže jsme mohli být co nejvíce venku a lyžovat. Cílem každého lyžařského kurzu je naučit žáky lyžovat a mít pozitivní vztah ke sportu.  Žáky jsme rozdělili do tří skupin (nelyžaři, mírně pokročilí a pokročilí). V každé skupině jsme žáky učili různé metodické postupy lyžování. Ve čtvrtek už byla znát píle dětí,  kterou předváděly na svahu, zejména u nelyžařů.  Ti  už byli schopni vyjet kopec na vleku i na sedačce a následně ho sjet, což my učitelé jsme  velmi pozitivně vnímali  a neustále žáky chválili za jejich snahu  učit se novým lyžařským dovednostem.  Všichni  žáci nás svou snahou velmi mile překvapili,  a někteří si dokonce osvojili  i  skvělou techniku lyžování.

Mgr. Petr Zapletal

Datum vložení: 24. 1. 2022 10:16