Lyžařský výcvikový kurz 2023 - 7.B, 7.C-dívky

Na co se těší každý žák? Na lyžák.

Ve dnech od 16.- 21. 1. 2023 se naše škola zúčastnila již druhého lyžařského kurzu ve Starém Městě pod Sněžníkem. Ubytování bylo zajištěno v rekreačním středisku Uničovka. Na kurz odjelo 30 dětí ze tříd 7.B a 7.C dívky, 3 učitelé a jedna zdravotnice. Hned po příjezdu jsme šli na oběd a po krátkém odpočinku jsme vyrazili na procházku do blízkých Kunčic podívat se na sjezdovky. Každodenní program byl následující: v 7:00 budíček, 7:20 snídaně, 8:30 odjezd na svah, 12:00 oběd, 14:00 odjezd na svah, 16:30-18:00 osobní volno, 17:50 večeře, 19:15 rozkaz na další den, přednáška, 20:00 společenské hry, 22:00 večerka. Počasí nám celý týden přálo, takže jsme mohli být co nejvíce venku a lyžovat. Bohužel sněhové podmínky nebyly úplně ideální. Celý týden jsme jezdili jen na umělém sněhu a zejména v odpoledních hodinách už sníh neměl ideální strukturu. Cílem každého lyžařského kurzu je naučit žáky lyžovat a mít pozitivní vztah ke sportu.  Žáky jsme rozdělili do dvou skupin (nelyžaři a pokročilí). V každé skupině jsme žáky učili různé metodické postupy lyžování. Ve čtvrtek už byla znát píle u dětí -  nelyžařů, kteří se na svahu snažili. Nelyžaři už byli schopni vyjet kopec na vleku i na sedačce a následně ho i sjet, což my učitelé jsme velmi pozitivně vnímali a neustále žáky chválili za jejich aktivitu se učit novým lyžařským dovednostem. Velmi nás všichni mile překvapili, protože žáci se snažili a někteří se naučili i skvělou techniku lyžování.

Mgr. Petr Zapletal

Datum vložení: 26. 1. 2023 14:04