Mapa školy

Výsledky dotazníkového šetření Mapa školy.

V jarních měsících proběhlo na naší škole dotazníkové šetření Mapa školy od společnosti SCIO, která také zpracovala výsledky. Šetření bylo zaměřené na různé oblasti života školy a vyjádřit se mohli žáci, zaměstnanci školy i rodiče.

Škola obdržela výsledky šetření v podobě grafů a formou souhrnné zprávy, která je přiložena.

Dále byla škole poskytnuta analytická zpráva s podrobnějšími výsledky. Zpětnou vazbou se budeme dále zabývat. Taktéž v průběhu měsíce června seznámíme rodiče s výsledky dotazníků určených právě jim.

Z šetření obecně vyplynulo, že ve škole panují dobré vztahy mezi všemi aktéry vzdělávání, rodiče jsou se školou spokojeni a nejčastěji uváděli, že škola není pro jejich dítě náročná, ale nároky by nezvyšovali. Spokojeni jsou také s vedením školy a doporučili by ji dále. S vyššími ročníky a vyšším množstvím vyučovacích předmětů přibývá předmětů, ke kterým mají rodiče výhrady. Obecně jsou spokojenější rodiče na 1. stupni.

Žáci jsou rádi za své učitele a ve třídě mají téměř všechny děti kamarády. Žáci uváděli, že se šikanou (či konkrétně kyberšikanou) se ve škole nesetkávají. Ví také, na koho se ve škole v případě potřeby obrátit. Žáky 1. stupně většinou baví, co se ve škole učí.

Naprostá většina vyučujících chodí do školy ráda a učitelé jsou se svým zaměstnáním spokojeni. Oceňují také chování žáků vůči pedagogům. S přístupem vedení a vztahy ve sboru jsou navíc učitelé spokojeni ze všech oblastí nejvíce. Naopak nejméně spokojeni jsou s připraveností žáků na výuku.

Také provozní zaměstnanci jsou s prací ve škole spokojeni.

Souhrnná zpráva

Souhrnná zpráva - web.pdf