Námořnická akademie

Kurz severoseverovýchod!

Jako posádka na lodi, která se učí společnému soužití, byl tentokrát pojat adaptační kurz šestých tříd v Dalově. Formou připravených her, motivačních a seznamovacích aktivit se žáci učili překonávat překážky, vycházet si vstříc a doplout společně do cíle, obrazně řečeno do závěrečného ročníku základní školy.
Bezpečnou základnu a dobré jídlo námořníkům poskytl nově opravený a moderně vybavený areál v blízkosti krásné přírody. A ta byla vskutku pohádková! Během večerní procházky za naprostého ticha při rozsvícených baterkách všem učarovali chránění raci, které lze při troše štěstí u známého dalovského jezírka pozorovat.
Stejně jako námořníci na moři, kteří spolu tráví dlouhý čas, budou i žáci ve třídě spolu dlouhé čtyři roky. Aby posádka dokormidlovala bez komplikací, bylo nutno dodržovat přijatá pravidla (dochvilnost, férovost, tolerance a respekt, vlastní názor).
A pokud pravidla pomohou k tomu, aby spolu všichni dobře vycházeli, cíl adaptačního kurzu byl splněn.
Velký dík patří pracovníkům dalovského areálu a především paní učitelce Mondekové za perfektně připravený program.

za tř. uč. šestých tříd  Simona Mohaplová

Datum vložení: 13. 9. 2021 13:44