Návštěva dětí z MŠ

Těšíme se do školy!

V prvních dubnových dnech nás navštívili předškoláci z mateřských škol ve Šternberku. Ve středu 3. dubna jsme přivítali děti z Mateřské školy Světlov, o den později Mateřskou školu Nádražní a v pondělí 8. dubna Mateřskou školu Komenského. Naši žáci se na návštěvu těšili, stejně jako na své bývalé paní učitelky, se kterými se srdečně vítali.

Budoucí prvňáčci zavítali do 1. a 2. tříd, kde nám ukázali, že jsou výborně připraveni k zápisu a na nástup do školy. Společně s prvňáky pojmenovávali jarní květinky podle obrázků, počítali, stavěli stavby z kostek, třídili geometrické tvary a také si společně zazpívali. Předškoláky velmi bavila práce na interaktivní tabuli, kde spojovali počet teček s číslem a skládali obrázky z geometrických tvarů. Naši prvňáci se pochlubili písankami, za které je paní učitelky z mateřských škol moc pochválily, a také ukázali, co už umí, co všechno se ve škole naučili. Na památku se všichni budoucí prvňáci podepsali na tabuli.

Ve školní družině si naši malí návštěvníci vyrobili zápich-berušku, někteří si stihli dokonce pohrát nebo vybarvit omalovánku. Společně si děti také prohlédly další prostory školy, například jídelnu a některé třídy, zavítaly i do ředitelny. Nakonec si v naší tělocvičně předškoláci vyzkoušeli překážkovou dráhu a běžeckou dráhu, přeskok přes bednu, hod turbooštěpem, skok z místa i hod na cíl.

Návštěvy mateřských škol proběhly v příjemné a pohodové atmosféře a my už se moc těšíme na nové školáky!

Datum vložení: 11. 4. 2024 11:47
Datum poslední aktualizace: 12. 4. 2024 9:16