Noc s Andersenem je zpět

Císařovy vzdušné šaty, návštěva u hasičů a stezka pro nebojsy.

Po nucené dvouleté přestávce proběhla na naší škole již tradiční Noc s Andersenem. Opět jsme se setkali s Andersenovými příběhy a společně se zamysleli nad stále aktuálním poselstvím pohádky Císařovy nové šaty.
K tomu se nám hodila „návštěva“ krejčovského salonu, ve kterém měly děti možnost vymýšlet originální šaty pro samotného císaře.
Noční procházku městem za vydatného sněžení jsme začali návštěvou hasičské zbrojnice. Děti se dozvěděly něco víc ze života hasičů a za odměnu obdržely drobné dárky. V pozdních hodinách cestou zpět vhodily do schránek několik pohlednic se zdravicí.
I letos se žáci mohli těšit na stezku odvahy, již zpestřilo několik dospělých strašidel.
A jak se pohádková noc líbila? Bezprostřední reakce dětí a napsané vzkazy nás přesvědčily o tom, že se akce náramně vydařila.
Moc děkujeme šternberským hasičům za zajímavé vyprávění  a pedagogům za skvěle odvedenou práci.

Simona Mohaplová

Datum vložení: 4. 4. 2022 21:51