Planetárium a zábavné centrum Vida v Brně (exkurze 5.A,B).

Ve středu 25. května navštívili žáci 5.A a 5.B Planetárium a zábavné centrum Vida v Brně.

První naší zastávkou v rámci exkurze bylo Planetárium. Zde žáci ve výpravném představení cestovali Sluneční soustavou 2D. Jako první spatřili Měsíc, jediné vesmírné těleso, na kterém dosud lidé přistáli. Dalším cílem byl Mars, Jupiter, Saturn, Uran a Neptun. Prolétli jsme také kolem kometárního jádra – kosmického ledovce, jehož složení odpovídá materiálu, ze kterého před 4 a půl miliardami roků vznikla celá Sluneční soustava. Na vlastní oči spatřili nejzajímavější zákoutí našeho planetárního systému a podívali se do míst, kam se dosud odvážily jen meziplanetární sondy. Součástí představení byla prohlídka hvězdné oblohy – ukázka několika jasných hvězd a nejzápadnější souhvězdí.

Po nákupu drobných suvenýrů se celá skupina přemístila do zábavného centra Vida.  Zde na děti čekaly desítky interaktivních exponátů rozdělených do 4 tematických sekcí – Planeta, Civilizace, Člověk a Mikrosvět. V jednotlivých částech si žáci užili plno zábavných pokusů a experimentů.

Všichni  byli z exkurze nadšeni,   odnesli si  spoustu dojmů a cenných informací. Jejich návštěva jistě nebyla poslední a určitě se do Planetária nebo zábavného centra v Brně jednou vrátí i se svými rodiči.

Petra Dostálová, Helena Zemánková

Datum vložení: 31. 5. 2022 18:14