Pohár rozhlasu

Tretry v Olomouci.

Po dvou letech jsme opět nazuli tretry a poměřili své síly v atletických disciplínách.

Ve středu 4.5.2022 proběhl v Olomouci na atletickém stadionu Pohár rozhlasu – atletická soutěž školních družstev staršího žactva. Závodníci změřili své síly v šesti disciplínách – 60 m, 800 m (dívky), 1 500 m (chlapci), skok vysoký, skok daleký, vrh koulí a štafeta 4x60 m. V každé disciplíně jsme měli tři zástupce a dvěma nejlepším se jejich výkon přepočítal na body. Vítězi se stala škola s nejvyšším součtem bodů. Děvčata jela hlavně na zkušenou, ale kluci nastupovali s velkými ambicemi. Vítězství brala sportovní škola Heyrovského z Olomouce, ale druhé místo kluci vybojovali pro nás. Do krajského kola postupují automaticky vítězové a k nim se připojí tři nejlepší družstva v kraji. Tak doufáme, že to vyjde a dostaneme se mezi postupující.

Medailových umístění dosáhli: Dan Nesvadba - 2. místo (1500 m), Šimon Spurný – 3. místo (1 500 m) a štafeta 4x60 m 2. místo (Šíma, Štencl, Nesvadba, Spurný). Krásných výkonů ale dosáhli všichni, padla i velká spousta osobních rekordů. Velký dík všem, obzvláště když se závodníci museli poprat nejen se soupeři, ale i zimou a deštěm.

Michaela Mondeková

Datum vložení: 9. 5. 2022 14:19