Přírodopisná exkurze 6.C

Za huňatými nožičkami martináče.

Dne 2.6.2022 se konala exkurze Př za účelem lovení a makroskopického zkoumání bezobratlých živočichů v lokalitě Dolní Žleb – rybník. Sešli jsme se v počtu 13ti žáků a pěšky se přesunuli k rybníku. Cestu nám zkrátily vtipné pochodové hry na klíště a medvědovy proutky. Děti i pedagogický doprovod se vesele  bavily po celou dobu akce. A do kroku si místy i vesele povykovali a zpívali. U rybníka na nás čekalo příjemné překvapení, našli jsme dospělého jedince lišaje martináče hrušňového s krásnými obrvenými tykadly a huňatými nožičkami. Je to největší noční motýl celé Evropy, velmi vzácně se vyskytující jedinec, u nás pouze na jižní Moravě a v Dolním Žlebu u Šternberka.

Po odchytu a pozorování dalších cca 15ti druhů bezobratlých jsme se občerstvili ve stánku u rybníka, opekli špekáčky a přesunuli se zpět ke škole. V aleji před školou proběhla poslední poznávací soutěž – určování listnatých stromů.

Akce byla velmi vydařená, náladě pomohlo vynikající počasí a dobrá nálada nám vydržela po celou dobu. Velmi děkuji paní učitelce Mrg. Lucii Kropáčkové za pečlivě připravený program a těšíme se na další exkurze v dalších letech!

Mgr. Kamila Mikolecká

Datum vložení: 3. 6. 2022 14:06