Sdružení D ve škole

Sdružení D

Učíme se, i když si hrajeme

I letos nás na 1. stupni navštívili lektoři ze Sdružení D, kteří pro nás připravují programy zaměřené na primární prevenci rizikového chování. Jejich cílem je také podpořit třídní klima skrze společný pozitivní zážitek.

Žáci 3. ročníků absolvovali interaktivní prožitkový program „S příběhem až do Afriky“, který byl zaměřený na rozvoj čtenářské gramotnosti, vzájemnou komunikaci a práci ve skupinách. Byly v něm zařazeny prvky dramatické výchovy, kde se mohla u dětí projevit více jejich fantazie a schopnost bez zábran vystupovat před spolužáky. Společně s lektory žáci rozvíjeli tvořivé myšlení, cit pro detail a krátkodobou paměť.

Pro čtvrťáky byl připraven program „Já a my". Děti si vyzkoušely uvolňovací hry, aktivity zaměřené na spolupráci kolektivu, zkoumaly, jaké jsou jejich silné stránky, v čem jsou odlišní a originální a co mají naopak společného s ostatními spolužáky.

Program „Hrou proti izolaci“ byl určen pro žáky 5. tříd. Zaměřen byl především na komunikaci mezi dětmi. Žáci také posilovali vztahy ve třídě a pracovali ve skupinkách, například vymýšleli společně příběh, který napsali a převyprávěli ostatním spolužákům.

Se Sdružením D spolupracujeme již několik let. Jejich programy jsou velkým přínosem. Vždy jsou dobře připraveny a žáky velmi baví. I nyní byly děti po celou dobu aktivní, při plnění úkolů kreativní a pracovaly se zaujetím.

Datum vložení: 19. 5. 2023 10:22
Datum poslední aktualizace: 19. 5. 2023 10:29