Soutěže v českém jazyce

S verši na rtech až na Olymp.

Olympiáda v českém jazyce

Pomalu, ale jistě se vracíme do zaběhnutých kolejí v podobě jazykových a recitačních soutěží. Máme velkou radost, že se i letos našli dobrovolníci, kteří zkusili vyřešit jazykové záludnosti či sepsat slohovou práci na dané téma.

První místo získala žákyně 9. A Nela Sovová, která zaujala především výjimečnou slohovou prací. Nele moc gratulujeme a držíme palce v dubnové soutěži na okresní úrovni.

Recitační soutěž

I letos se recitační soutěže zúčastnili žáci šestých až devátých ročníků. Svým přednesem zaujali především starší žáci, a zprostředkovali tak zážitek mladšímu obecenstvu a přítomné porotě.

V mladší kategorii získaly první místa A. Mikušová (7.A), V. Tirpáková (7.B), A. Vaňáková (7.C), ve starší kategorii přední příčky obsadili A. Máčala (9.A), E. Krejčí (8.C) a P.Gabčanová (8.B).

Všem recitátorům za jejich výkony děkujeme a přejeme další úspěchy v městském kole.

Mgr. Simona Mohaplová

Datum vložení: 20. 12. 2022 13:31