SPOKEŠ - druhé setkání

Svatomartinské setkání druháků a předškoláků.

V listopadu se všichni těšíme na svatého Martina, zda přijede na bílém koni. Ve výtvarné výchově a ve školní družině jsme vyráběli koníky a malovali kamínky pro naše kamarády ze školky.
Pro malé předškoláky jsme připravili zábavnou a zároveň naučnou Svatomartinskou stezku v parku. Každý z druháků si našel svého kamaráda ze školky a hurá na plnění úkolů!

Na deseti stanovištích si děti vyzkoušely svůj postřeh, zrakové vnímání, procvičily znalost číslic a orientaci v prostoru. Takže například určovaly, který obrázek nepatří do řady, řadily podle číslic sněhové koule, hledaly rozdíly mezi obrázky, skládaly puzzle nebo poradily sv. Martinovi, jak najít cestu ke svému koni. Nechyběly také pohybové aktivity, jako obíhání největšího stromu v parku, podbíhání lana nebo přetahovaná. Pokud měly děti štěstí, tak mohly najít v průběhu plnění aktivit také malovaný kamínek nebo malovaný kaštan. Všechny děti se do plnění úkolů pustily s nadšením, starší druháci ochotně pomáhali svým mladším kamarádům. Jako odměnu nakonec každý dostal sladkost a druháci předali předškolákům na památku papírového svatomartinského koníka.

Jitka Motáňová, Irena Konečná

Datum vložení: 18. 11. 2021 19:09