SPOKEŠ – Společně za kvalitní vzdělávání

SPOKEŠ - to chceš.

V tomto školním roce se žáci naší školy zapojili do celoročního projektu SPOKEŠ. Celý rok probíhala spolupráce mezi žáky 2. tříd a předškoláky z MŠ Komenského. Cílem tohoto projektu je usnadnit dětem z MŠ přestup do ZŠ. Každý měsíc jsme si vzájemně připravili zajímavou aktivitu, kterou děti plnily.

Začali jsme dopisem pro kamaráda do školky a předškoláci nám na oplátku namalovali obrázek. To byl náš první společný kontakt. Představovali jsme si, jak asi náš kamarád vypadá, jaké má vlastnosti…Poté jsme se poprvé osobně setkali v parku při společné sportovní aktivitě, kde jsme se seznámili. K Vánocům jsme si nadělili malé dárečky, které nám pod stromečkem udělaly velkou radost. V novém roce jsme předškolákům vytvořili pracovní listy, kde si mohli vyzkoušet znalosti potřebné k blížícímu se zápisu do škol. Další aktivitou byla malovaná trička, která se nám i dětem z MŠ moc povedla. Období Velikonoc jsme si zpříjemnili zdobením kraslic na společný velikonoční strom před naší školou. Den Země jsme oslavili pohybem. V parku pro nás byla připravená stezka s úkoly a sladkou odměnou. Další měsíc malí kamarádi hledali na našem školním hřišti malované kamínky pro štěstí s úkoly a hádankami. I tentokrát jsme mysleli na pohyb. Děti se mohly proběhnout po připravené překážkové dráze.  Na konci školního roku jsme na hřišti naší školy přivítali předškoláky z mateřských škol Oblouková, Nádražní a Komenská. Nachystali jsme pro ně atletické dopoledne. Děti házely do dálky, skákaly, přeskakovaly…. Po splnění šesti úkolů dostaly sladkou odměnu a mohly se namalovat obličejovými barvami, zahrát minigolf, rybičky či kroket. Na závěr projektu jsme byli pozváni do MŠ, kde na nás čekalo malé překvapení. Předškoláci nám pro štěstí připravili malované kamínky. Společně jsme si na chodník nakreslili obrázek, podepsali se a těšíme se na další shledání. Tentokrát už ve škole.

I když byl projekt zkomplikován nastalou epidemiologickou situací a děti se mezi sebou nemohly tolik setkávat, měly společné aktivity určitě pozitivní význam. Předškoláci budou  mít  určitě pohodovější a klidnější vstup do školy. V tomto projektu budeme pokračovat i v příštím školním roce, proto doufáme, že spolupráce bude stejně tak dobrá jako letos. 😊 😊

tým učitelek 2. tříd

Datum vložení: 28. 6. 2021 8:09