SPOKEŠ – Společně za kvalitní vzdělávání

Dopis nepíše pouze Taťána Oněginovi.

Stejně jako loni i v letošním školním roce pokračujeme v projektu SPOKEŠ, který se zabývá aktivitami zkvalitňujícími přípravu dětí na vstup do základní školy. Naše škola úzce spolupracuje s MŠ Komenská a letos se do projektu zapojili druháčci společně s paní učitelkou Motáňovou a Konečnou. Spolupráce v předchozím roce se nám i přes zavřené školy a školky moc povedla, a tak se těšíme na další společné aktivity.

Prvním úkolem, který naši žáčci plnili, bylo psaní dopisu. Každý z druháčků bude mít svého nového, prozatím neznámého kamaráda z mateřské školy. Aby se děti s novým kamarádem či kamarádkou poznaly, napsaly krátký dopis. I to je způsob, jak se s někým seznámit a také sdělit něco málo o sobě. Než jsme dopis napsali, zahráli jsme si ve třídě několik motivačních her, abychom si připomněli, jak se píší jména, co je to oslovení a co důležitého bychom o sobě mohli napsat. Na konci je důležitý podpis, protože jen tak se dopis dostane do správných rukou. Všechny děti většinou rády kreslí, a tak každý doplnil svůj dopis pěkným barevným obrázkem. I ten prozradí mnoho zajímavého o pisateli. Zbylo už jen vložit do obálek a předat je novým kamarádům do školky. Věříme, že jsme je tímto potěšili a mile překvapili!

Mgr. Jana Vytřísalová

Datum vložení: 7. 10. 2021 8:55