SPOKEŠ – Velikonoční hrátky

Svátky jara v mateřince.

Po delší době jsme opět zavítali s druháky do mateřské školy Komenská. Ti vůbec netušili, jaké je čeká překvapení. Na zahradě zalité jarním sluníčkem  už čekali předškoláci i jejich paní učitelky. Nešlo si také nevšimnout stolečků s vyfouknutými vajíčky, barvami a štětci. Nechyběly také barevné fixy, lepidlo či rozdrcené vaječné skořápky. A překvapení je prozrazeno! Budeme zdobit velikonoční kraslice! Druháci si rázem našli své kamarády, zasedli ke stolečkům a velikonoční dílna mohla začít. Kolemjdoucí si toho veselého hemžení nemohli nevšimnout. Některé děti malovaly vajíčka, jiné stavěly na pískovištích hrady, další si mohly zahrát různé pohybové hry nebo si vyzkoušet obratnost na prolézačkách. Svoji kraslici si nakonec vymaloval každý s tím, že do příchodu Velikonoc budou všechna malovaná vajíčka zdobit velikou košatou magnolii poblíž plotu zahrady. Skvělý nápad, nemyslíte?

Jitka Motáňová, Irena Konečná

Datum vložení: 21. 4. 2022 17:52