Trojnásobné ocenění v celostátním Bienále dětské figurální kresby a malby

Co ukáže a napoví UPOL půda a podkroví.

Ve středu 30.3.2022 proběhlo v podkroví Uměleckého centra Univerzity Palackého v Olomouci slavnostní otevření Národního kola mezinárodního bienále dětské figurální kresby a malby. Do této celostátní soutěžní přehlídky bylo zařazeno i několik výtvarných prací žáků ZŠ Dr. Hrubého ve Šternberku.

V kategorii jednotlivců získal cenu odborné poroty Tadeáš Ocelka z 9.A za fantastický soubor digitálních fotografií. Z výtvarných projektů porotu oslovily naše dva soubory prací. Za práci z kolekce na téma Ta má figuru! si diplom s oceněním poroty z univerzitní půdy odnesl Ondřej Vaca ze 3.C, Bruno Daněk ze 6.A, Julie Gaťaříková ze 6.A a Petra Gabčanová ze 7.B. Třetí cenu poroty získala skupinová práce žáků z výtvarných činností, jmenovitě Lukáše Nykla ze 7.C a čtyř  žákyň z 8.C-Kristýny Benýškové, Emy Nyklové, Michaely Lubrichové a Jany Mikolajkové. Svým rozměrným dílem spontánně reagovali na šikanu slovenské dívky, která se udála začátkem letošního roku.

Velmi inspirativní přehlídka výtvarných prací na téma Figura probíhá aktuálně až do 15.4.2022  na půdě Uměleckého centra UPOL. Další neméně zajímavou virtuální část výstavy, která  představuje digitální práce reagující na výzvu Figura 2.0,najdete ve virtuálním katalogu na www.insea.cz/ bienále-virtuální. Zde naši školu prezentuje mimo oceněného T. Ocelky i komiks V. Husákové z 9.B nebo soubor fotografií z naší školy nazvaný Vyjdi ze své ulity…

Děkujeme všem žákům za skvělou reprezentaci školy a všem blahopřejeme!

Ludmila Vacová

Datum vložení: 3. 4. 2022 22:09