Týden umění byl TU !

Naše stopa na Tufestu.

TUze pestrý týden na TUFESTU si zažilo i mnoho žáků z naší školy, kteří přijali  TU výzvu a aktivně se zapojili do jedinečného festivalu umění, který probíhal začátkem srpna v Tyršových sadech a bývalém augustiniánském klášteře. První ročník TUFESTU zorganizovali dva úžasní mladí místní výtvarníci- Vincent Chignier a Pavel Lacko. Malířský plenér v parku absolvovalo šest žáků ze ZŠ Dr. Hrubého. Akrylovými barvami vytvořili úžasné přírodní i fantazijní scenérie  přímo na plátno. Své práce pak prezentovali na vernisáži v altánu. Mnozí se zúčastnili i dalších kreativních workshopů pro děti - kolážování nebo mixed media, které vedli aktivní umělci vystavující svá díla na expozici v klášteře. Dva naši pedagogové absolvovali i  tvůrčí seminář pro dospělé, někteří zavítali na koncert a vernisáž do kláštera. Já osobně jsem vděčná za to, že jsem s nadšenými výtvarníky mohla strávit téměř celý týden a užít si TUctový festival umění, který se TU ve Šternberku snad bude opakovat.

L.Vacová

Datum vložení: 12. 8. 2021 17:22