Úspěchy našich výtvarníků

Výsledky výtvarné soutěže DDM Šternberk.

Již tradičně se zapojujeme do výtvarné soutěže pořádané DDM Šternberk. Letos jsme tvořili na téma Voda a všechny její podoby. Ztvárnili jsme námrazu na travinách, sněhové vločky, kapky rosy na pavučině, vodopády, odrazy stromů na vodní hladině. Ti starší zkoušeli krajinomalbu i v plenéru nebo si  zahráli  na sochaře či architekty, když navrhovali jinou podobu kašny na zdejším náměstí či v parku. Nadchli se i pro obrazy klasiků - např. Moneta či Kupky a pokusili se o malbu akrylem inspirovanou  jejich slavnými díly.

A jak jsme dopadli? V domečku jsme získali celkem 9 ocenění . Dařilo se dětem na 1. i 2. stupni.

Ve druhé kategorii se na 1. místě umístil Jakub Krejčiřík z 2.A, na 2. místě Sára Sedláčková také z 2.A. Karolína Sedláková z 1.B obdržela 3. místo. Ve třetí kategorii má 1.místo Ondřej Vaca ze 4.C.Také ve 4. kategorii patří 1.místo žákyni naší školy- Emmě Kunatové ze 6.A. Nejstarší žáci, kteří patří do 5.kategorie, byli oceněni celkem 4x.Vítězství ve své kategorii si zasloužila Beata Marcineková z 8.C,třetí byla Anna Marie Vaňáková ze 7.C.Čtvrtá skončila Stella Parobková z 8.B a cenu poroty obdržela Anna Kindlová ze 7.B.

Všem oceněným dětem blahopřejeme a děkujeme za reprezentaci školy. Zároveň vás zveme na výstavu výtvarných prací, která bude zahájena dnes 18.1.2023 v 16 hodin v DDM a potrvá do 2. února. Navštívit ji můžete v pracovní dny od 9 do 17 hodin, v pátek do 12 hodin.

Mgr. Ludmila Vacová,  Mgr. Alena Jadrná

Datum vložení: 18. 1. 2023 9:24