Vánoční sbírka pro Záchrannou stanici volně žijících živočichů v Páteříně

Záviděli by i brémští muzikanti.

V letošním roce během pouhých tří dnů sbírky na podporu dobrovolnické činnosti manželů Ondřeje a Jany Csikových z Páteřína u Bílé Lhoty děti a rodiče donesli neuvěřitelné množství materiálu pro zvířata. Celkem více než 35 beden dek, krmiva a dalších potřeb.

Záchranná stanice už 30 let dává druhou šanci na život opuštěným a poraněným zvířatům, která měla v životě smůlu. Najdete tam bez nadsázky malou zoologickou zahradu v prostředí malého vesnického dvora, kde našla útočiště zvířata od drozdů či poštolek vypadlých z hnízda, poraněných sov, krkavců a dravců všeho druhu, po množství koček a ježků. Najdete tu i kolouchy, srnčata, mývaly, nezbedné kuny a rozkošného, téměř domestikovaného  lišáka Michálka. Čápi, orli, výři,  a dokonce i vydra a dravá želva tu mají domov také.

Kéž by se alespoň většině zvířat podařilo zotavit se ze svých zranění a vrátit se do volné přírody. Mnohým, velmi zraněným zvířatům je ale souzeno v ZS dožít. A k tomu jim můžeme dopomoci my příspěvky, jež budou využity na jejich stravu, veterinární péči, ale také zateplení nebo výstavbu nových kotců či voliér.

Sbírka byla předána v sobotu 19.12. 2020

Celkem děti donesly:

22 beden dek, přikrývek a ručníků

1 bednu hraček a potřeb pro zvířata (krmítka, misky, pítka, vodítka, košíky, pinzety na klíšťata, oblečky pro psy)

2 klece (křeččí, ptačí) 1 akvárium

1 bednu piškotů

3 bedny ptačího zobu a lojových koulí

1 bednu steliva

30+ kg psích granulí

1 bednu psích pamlsků

2 bedny konzerv

1 bednu kapsiček všeho druhu

2 bedny kočičích granulí

2 bedny psích granulí

5 ks spacáků, peřin a polštářů

1 bednu triček a kvalitních pracovních rukavic

1 bednu misek, krmítek, napáječek

Celkem více než 35 beden materiálu !

😊 Velký dík rodičům i dětem ZŠ Dr. Hrubého Šternberk! Jste borci!!!

🤟❤❤❤💙💙💙🏆🏆🏆

Datum vložení: 20. 12. 2020 10:09