Veselé zoubky

Hurvínek, Mánička a problémy s chrupem.

Naši prvňáčci se zapojili do preventivního programu Veselé zoubky, který pro ně připravila společnost dm drogerie markt. s.r.o. Prostřednictvím pohádky“ Jak se dostat Hurvínkovi na zoubek“ děti navštívily Hurvínka, kterého bolel zub.  Mánička se mu pokusila vysvětlit, proč mu asi jeho bolavý zoubek nedá spát, jak se má o své zuby starat a co může udělat pro to, aby jeho zuby byly silné a zdravé. Vše nakonec dobře dopadlo, nemocný zub Hurvínkovi vypadl a Hurvínek si vzal ze všech rad  ponaučení. Děti určitě překvapilo i mnoho nových informací, které se dověděly. Např. k čemu všemu nám zuby slouží, jak rostou a mění se, jaké má zub části a jak se jednotlivé zuby jmenují, co  zubům škodí a co naopak prospívá. Děti si mohly prohlédnout i model dětského a dospělého chrupu. Pro někoho velké překvapení! Zajímavé úkoly plnily děti na pracovním listu, samolepky dětem doma napoví, jak si zuby správně čistit. Aby byly zoubky dětí zdravé a silné, dostal každý preventivní dárkový balíček „Veselé zoubky“ se zubní pastou, kartáčkem a mezizubními kartáčky.

Jitka Motáňová, Alena Svobodová, Irena Konečná

Datum vložení: 7. 4. 2024 8:54