Vincent v roli učitele

Správný mistr se pozná podle toho, kolik vychová mistrů….v galerii i ve škole.

Jedinečnou příležitost kreslit a tvořit přímo na výstavě a k tomu ještě za účasti umělce měli během měsíce září žáci Zš Dr. Hrubého ve Šternberku.

Ve sklepních prostorách zdejší Expozice času probíhala skvělá výstava obrazů francouzského malíře žijícího ve Šternberku Vincenta Chigniera a dále výstava plastik ak.sochaře Petra Kuby.

Nástěnné malbě jako zdroji inspirace se věnovala především skupina třídy 8.A. Hanácké tradice a kroje v malbě Vincenta Chigniera studovali zejména žáci 6.C a do  objevování skrytého v malbách sympatického mladého malíře z Francie se nadšeně pustila celá třída 9.B. Deváťáci měli dokonce i tu čest, že je  umělec navštívil přímo ve škole během jejich výtvarných pokusů inspirovaných Vincentovými obrazy. Projekty byly uskutečněny ve spolupráci s MAS Šternbersko.

Vincentovo vlídné a citlivé vedení výtvarných pokusů teprve náctiletých zanechalo v mnohých nesmazatelné stopy. Inspirováni rozměrnými vystavenými malbami mladého umělce byli i v nepříliš pohodlných podmínkách schopni vytvořit zajímavé parafráze jeho děl. Povzbudivá slova malíře žáky motivovala a ujišťovala o tom, že ani v patnácti není pozdě začít s malováním. Děkujeme, Vincente.

Mgr. Ludmila Vacová

Vincent v roli učitele