Výlet dětí ze 3.A s rodiči

Výlet s rodiči

Krásný víkendový den si užily děti ze 3.A se svými rodiči.

Ráno 21. května jsme se sešli u školy už v 8 hodin a naše kroky vedly na hrad, kde nás čekala „Pevnost Boyard“, kterou pro nás připravili manželé Gottwalovi. Ve skupinkách jsme na stanovištích plnili různé úkoly. Lovili jsme klíče, hádali, hodně běhali a hlavně dost přemýšleli… Návštěvu hradu jsme zakončili jeho prohlídkou s vtipným panem průvodcem.

Z hradu jsme po šipkách pokračovali lesem s rodiči a paní vychovatelkou na místo určení a tím byl Dolní Žleb – „Betoňák“. Po cestě jsme si užili spoustu legrace, hráli jsme hry, hledali a plnili úkoly. Na konci jsme našli poklad… a taky paní učitelku, která už „kontrolovala“ (ochutnávala) tajuplné krabičky s dobrotami.  Hlad a žízeň už se hlásily i u nás, takže hurá k ohni! Ty špekáčky nám přišly vhod! Mňam😊.

Jak víte, stačí nám chvilka …a jedeme dál… Houpačky, průlezky, pískoviště a vše okolo byly předmětem našeho zájmu. Poodpolední čas jsme si náležitě užili a už nás zase rozdělovali. Tentokrát jsme vytvořili své týmy a byly tu pro nás další úkoly, které jsme měli splnit. Na stanovištích tentokrát byli naši rodičové s paní vychovatelkou…. A zase běhání, přemýšlení, zručnost, dovednosti, ale hlavně spolupráce, vytrvalost … No tak jsme luštili, přenášeli se, počítali, házeli na cíl, zopakovali si i slovní druhy… Průběžně jsme pěkně řádili a pojídali dobrůtky od rodičů i ze stánku manželů Kopkových. Využili jsme také nabídky na tetování a včetně rodičů se krásně ozdobili.

Blížil se večer a zároveň konec naší výpravy, takže to chtělo pořádný závěr. Zahráli jsme si vybíjenou – vracečku děti proti rodičům. Souboj se odehrál na dně (zatím nenaplněného bazénu) a bitva to byla opravdu tvrdá, ale i poučná. Rodiče nám zkrátka nic nedarovali😊.

Celá akce byla parádní, den jsme si moc užili a děkujeme všem účastníkům!

Děti ze 3.A a paní učitelka Zatloukalová

Datum vložení: 6. 6. 2022 11:26