Výsledky krajského kola Astronomické olympiády

Nejlepší dú je Káthmándú.

V kategorii GH (6. a 7. ročník ZŠ a odpovídající ročníky víceletých gymnázií) se na druhém místě umístila Anna Hornišerová a na šestém místě Tereza Tylšarová. Obě děvčata jsou úspěšnými řešitelkami.

V kategorii EF (8. a 9. ročník a odpovídající ročníky víceletých gymnázií) se na druhém místě umístil Kryštof Kouřil, na čtvrtém Tadeáš Smička, na pátém Vojtěch Hornišer a na šestém místě Petr Vychodil. Všichni chlapci jsou úspěšnými řešiteli krajského kola, Kryštof Kouřil a Tadeáš Smička navíc postupují do celostátního finále, které se bude konat 24. 5. 2024 v Praze. Nejlepší řešitelé tohoto kola pak budou reprezentovat Českou republiku v nepálském Káthmándú.

Všem řešitelům moc blahopřejeme, děkujeme za reprezentaci školy a postupujícím chlapcům přejeme hodně štěstí v celostátním kole.

Jana Lounová

Datum vložení: 16. 4. 2024 14:56