Za „Broučky“ do olomouckého divadla

Kam doskákal luční koník.

Středa 23. listopadu byla pro druháky a třeťáky ve znamení kultury. Vypravili jsme se do Moravského divadla Olomouc, kde mnoho dětí čekala první návštěva „velkého“ divadla se vším, co k tomu patří. Sváteční oblečení, usměvavé paní šatnářky ve vestibulu, pohodlná křesílka v hledišti, jeviště skrývající za oponou dobové kulisy k baletnímu představení Broučci. To nabídlo krásnou podívanou pro všechny malé i větší diváky. Především pestrobarevné a nápadité kostýmy umocnily společně s hudebním doprovodem děj celého příběhu. Na špičkách si zatančili např. broučci, berušky, motýli a luční koníci.

Na závěr se děti dlouhým potleskem rozloučily se všemi vystupujícími, kteří všem nabídli pěkný kulturní zážitek.

Jitka Motáňová

Datum vložení: 28. 11. 2022 7:58