Za "Broučky" do divadla

Viděli jsme krásné baletní vystoupení

Baletní vystoupení
Jeli jsme se třídou na divadelní představení. Odehrávalo se v olomouckém divadle, kam jsme přijeli autobusem. Vystoupení se jmenovalo Broučci. Vystupovaly tam malé i větší děti. Měly krásné barevné kostýmy v podobě hmyzu. Tancovaly balet bez mluvení. Atmosféra se mi moc líbila. Byla jsem šťastná, že jsem se školou mohla jet na takové vystoupení. Snad si to někdy zopakujeme. (Vendy)

Dnes jsme byli v olomouckém divadle. Jeli jsme autobusem. Když jsme vystoupili z autobusu, šli jsme kousek pěšky. Divadlo bylo velké. Bylo to taneční vystoupení o broučcích. Představení se mi líbilo. (Vojta)

Ve středu jsme jeli autobusem do divadla do Olomouce. Jeli jsme na baletní vystoupení Broučci. Nejdřív jsme si dali batůžky do šaten, pak dvakrát zazvonilo a představení začalo. Herci měli hezké kostýmy a dobře tančili. Představení se mi moc líbilo. (Nella)

Dnes jsme byli s celou třídou  v Olomouci v Moravském divadle. Dávali dětské představení s názvem Broučci. Děti a dospělí tam tančili balet. Ze začátku byl brouček malý, pak jak vyrostl, tak šel poprvé svítit lidem na cestu. Pak byla přestávka. Po přestávce představení pokračovalo. Na konci nám všichni zamávali. (Laura)

Broučci
23.11. jela celá třída 3.A do Moravského divadla v Olomouci na představení Broučci. Vystupovali tam Brouček, Beruška, motýli, včely, pavouk, kmotřička, vážka, žáby. Představení bylo baletní. Když byla přestávka, šli jsme svačit, 5x zazvonil zvonek a představení znovu začalo. Na konci se šli všichni vystupující uklonit. (Elisabeth)

Cesta do divadla
Dnes jsme byli v divadle. Cestou do divadla jsem viděla vánoční stromečky, ruské kolo, vánoční trhy. V divadle jsme se vysvlékli, odložili si vše do šatny a šli jsme si sednout tak, kam jsme se ve třídě domluvili. Já jsem seděla  vedle Káji a Amálky. Jak divadlo začalo, tak jsem se divila, že kluci mají „piškoty“, protože jsem si myslela, že jen holky mají na balet „piškoty“. Moc se mi líbilo, jak Brouček tančil s Beruškou a s druhou holčičkou. Divadlo se jmenovalo Broučci. Celé se mi to líbilo, protože to bylo o baletu. (Niki)

23.11. jsme byli v divadle. Jeli jsme tam autobusem, byl opravdu pěkný. Cestou jsem viděla hodně srnek. Když jsme vystoupili z autobusu, šli jsme k divadlu. Když jsme vešli dovnitř, hodili jsme bundy na pult. Ty paní, co tam byly nám ty bundy pověsily. Potom jsme si šli sednout. Chvíli to trvalo, ale potom se zhaslo. Za chvíli se opona roztáhla a pohádka o broučcích začala. Bylo to o Svatojánkovi, jak letěl poprvé svítit lidem na cestu. Hráli tam motýli, broučci, berušky, pavouk a spousta dalších zvířat a hmyzu. Měli jsme jednu přestávku na svačinu a na WC. Když zazvonil zvonek, vrátili jsme se na sedadla. V první části Svatojánka napadli  pták, sova a pavouk. Po pohádce jsme  si vyzvedli bundy a šli na místo, kam nám měl přijet autobus. Pak jsme jeli zpět do školy.(Ami)

Se školou jsme byli v Moravském divadle. V tom divadle byli broučci, a těch broučků bylo tak sedmdesát. Bylo to o broučkovi, který se jmenoval Svatojánek. Uplynulo pár měsíců a brouček byl už veliký. Jeden den se stalo, že broučka napadl pavouk. Bojoval s tím pavoukem a pak mu ten pavouk ukousl křídlo. Mezitím potkal Berušku, kterou si na konci příběhu vzal. A na konci byli všichni šťastní. (Mira)

Dnes jsme byli v divadle na představení Broučci. Nejdřív jsme šli do třídy a ze třídy do autobusu. Ten nás zavezl do Olomouce. Pak jsme šli pěšky do Moravského divadla. Bylo to tam super. Byly tam moderní záchody, balkóny, šatny, sál, sedadla. Představení trvalo 2 hodiny a uprostřed byla přestávka. Po představení jsme sedli do autobusu a jeli zpět do školy. (Anet)

Datum vložení: 24. 11. 2022 19:33
Datum poslední aktualizace: 30. 11. 2022 19:56