ZŠ Hrubého Šternberk
Dr. Hrubého 2 Šternberk

• Naše škola je úplnou základní školou (1. - 9. ročník).
  • Budova školy je umístěna téměř ve středu města, v blízkosti školy se nachází autobusová zastávka.
  • Vyučování probíhá v učebnách a odborných pracovnách.

Priority ve výuce:

1. Škola má zkušenosti s realizací celoročního projektu (Sedm barev duhy), jednotlivých projektových dnů i dlouhodobých projektů.
  2. sport (dobré podmínky pro výuku tělesné výchovy – dvě tělocvičny, hřiště s umělým tartanovým povrchem, školní dvůr s doskočištěm)
  3. využití informačních a komunikačních technologií (vybavenost školy – dvě počítačové učebny, dataprojektory, interaktivní tabule, počítače s přístupem na internet ve sborovnách i v každé třídě)
  4. rozvoj komunikačních dovedností žáků v cizích jazycích (kvalitní výuka anglického jazyka, nabídka volitelných předmětů zaměřených na komunikaci v cizích jazycích)
  • Součástí školy je školní družina (5 oddělení pro žáky 1. stupně).
  • Vzdělávací nabídku školy rozšiřuje velký počet zájmových útvarů s rozmanitým zaměřením.
  • Při škole pracuje školská rada a Spolek rodičů a přátel školy.
  • Škola rozvíjí partnerské vztahy se zřizovatelem a celou řadou místních a regionálních organizací.