
Na pražském nádraží jsme si nechali věci v úschovně a vydali se poznávat krásy staré Prahy. Viděli jsme Václavské náměstí, Prašnou bránu, Celetnou, Staroměstské náměstí s orlojem. Nakoukli jsme taky do Pařížské ulice, abychom zjistili, kde nakupují celebrity.
Přes Karlův most jsme se dostali na Malostranské náměstí a Nerudovou ulicí jsme vystoupali na Pražský hrad. Následovala prohlídka katedrály sv. Víta, Václava a Vojtěcha, bazilika sv. Jiří, Zlatá ulička. Potom už jsme se metrem přesunuli do obchodního centra Palladium, kde jsme se najedli a odpočinuli si. Na 18 hodin jsme měli objednáno Muzeum fantastických iluzí u Václavského náměstí, kam jsme se z Palladia přesunuli pěšky. Vzniklo zde mnoho vtipných fotografií, potom jsme si zašli na nádraží pro věci a metrem se přesunuli na hotel Meda. Noc proběhla bez komplikací a ráno po vydatné snídani jsme se opět vydali metrem na nádraží uložit zavazadla. Potom následovala krásná projížďka na lodi s poutavým výkladem pana kapitána a Muzeum Karlova mostu. Následně jsme prošli Kampu, došli i ke zdi Johna Lennona. Potom už jsme se opět přemístili metrem do Palladia, tady jsme pojedli a nakoupili nějaké suvenýry a vydali se pěšky přes Václavák na nádraží. Výlet jsme si díky slunečnému počasí a disciplíně deváťáků skvěle všichni užili. Darja Tomanová