ZŠ Hrubého Šternberk
Dr. Hrubého 2 Šternberk

Cesta 5.A za ilustrací V. Chigniera

Cestu naplněnou poznáním, tvořením i zajímavým setkáním s umělcem si začátkem října prožili žáci 5.A.

Pizzou provoněná  návštěva výstavy ilustrací v místní La Famiglia byla spojená s úkoly i výtvarným zadáním. Expozice  žáky nastartovala k další kreativní práci. Podle jeho malířského rukopisu děti pátraly po dalších místech, na jejichž výzdobě se francouzský malíř podílel.

Výtvarné putování páťáků mělo  další zastavení u knihobudky, která se nachází nedaleko naší školy. Všichni se  inspirovali téměř pohádkovým knihoptákem. A jak se jim to povedlo? Skvěle, prohlásil i sám mistr Vincent.

Setkání s malířem a ilustrátorem vyvrcholilo v dětském oddělení zdejší městské knihovny. Kromě besedy s umělcem zde společně objevovali skryté  významy  jeho ilustrací a také fantazijní nástěnné malby zdobící dětské oddělení.

Výsledky  prací žáků budou prezentovány na výstavě žáků naší školy na jaře ve zdejším Kulturním domě.

Mgr. Ludmila Vacová

Datum vložení: 5. 11. 2020 15:15