Chováme se ekologicky

Chováme se ekologicky 1

Ocenění recyklace baterií.

Naše škola se celoročně zapojuje do sběru použitých baterií. Tím, že jsme se v naší škole zapojili do sběru baterií, pomáháme přírodě hned dvakrát. Předně jsme umožnili, že z vybraných baterií prostřednictvím recyklace získáme kovonosné suroviny a tím šetříme zdroje nerostných surovin. Zároveň tyto baterie neskončily na skládkách, kde by se z nich uvolňovaly škodlivé látky znečišťující ovzduší, půdu, podzemní a povrchové vody.

Získali jsme osvědčení o přínosu pro životní prostředí za rok 2020.

Je na něm uvedeno množství Vámi odevzdaných baterií a zároveň přepočet na kovonosné suroviny, které jsme z nich získali recyklací.

DÍKY VÁM jsme tyto suroviny nemuseli těžit v přírodě. Naše zdroje jsou omezené a každá taková úspora má velký smysl.

Mgr. Darja Tomanová

Datum vložení: 30. 3. 2021 21:51