Exkurze Planetárium a VIDA – Brno ( třídy 5.B a 5.C )

Exkurze Planetárium a VIDA – Brno ( třídy 5.B a  5.C )

Vida, planetárium.

V úterý 22. června se žáci 5.B a 5.C vypravili do Brna na exkurzi do Planetária a VIDY.

Planetáriu ve výpravném představení  žáci cestovali Sluneční soustavou  3D a nahlédli pod pokličku jejího vzniku. Na vlastní oči spatřili nejzajímavější zákoutí našeho planetárního systému a podívali se do míst, kam se dosud odvážily jen meziplanetární sondy.

Po nákupu drobných suvenýrů se celá skupina přemístila do zábavného centra „Vida!“.  Zde na děti čekaly desítky interaktivních exponátů rozdělených do 4 tematických sekcí – Planeta, Civilizace, Člověk a Mikrosvět. V jednotlivých částech si žáci užili plno zábavných pokusů a experimentů.

Všichni byli z obou  aktivit nadšeni,   odnesli si plno dojmů a rádi by se ještě jednou vrátili i se svými rodiči  nejen  do zábavného centra, ale i do Planetária v Brně.

tř. uč. Helena Poláchová a Helena Zemánková

Datum vložení: 30. 6. 2021 7:55