Masopustnímu průvodu předcházely týdny příprav

Štěstí přeje připraveným.

Malování obrázků masopustních postav a všemožných dekorací, výroba kostýmů, masek a veselých  škrabošek protkávala hodiny 1. i 2. stupně pracovních činností a výtvarné výchovy. Byla také náplní odpoledních aktivit ve školní družině.

Větší žáci se podíleli také na propagaci akce, výrobě poutače nebo na zhotovení ozdob na stromy před školou. Součástí několikatýdenních příprav byl i pilný nácvik písní  na pěvecké vystoupení před školou, za což patří poděkování našim hudebníkům. Generálka dětí celého prvního stupně proběhla  v pátek na chodbách a schodech naší školy, což vykouzlilo nezapomenutelnou atmosféru.

Ne zrovna snadným oříškem bylo i zajistit kostýmy pro medvědy a jiné hlavní masopustní postavy.Ty k nám do školy přicestovaly nejen z nedaleké Hlásnice, ale také z Valašska.

A co by to bylo za masopust bez jídla a slivovice. Školní kuchyňka před akcí dočasně ukrývala jelita a jitrnice, trochu i té slivovice, aby naše sobotní akce byla pořádná masopustní veselice.

Na přípravě a zajištění pohoštění se podílela velká část našeho pedagogického sboru, za což všem patří obrovské díky. Stejně tak všem dětem a pedagogům, kteří se jakkoliv do chystání zapojili.

L. Vacová

Datum vložení: 20. 2. 2023 7:30