Provoz školy od 12.4.2021

Od pondělí 12.4.2021 bude pro žáky 1. stupně zahájena prezenční výuka v kombinaci s distanční výukou v týdenních rotacích. Střídat se budou vždy celé třídy. Pro ostatní žáky nadále platí vzdělávání distanční formou.

Od pondělí 12.4.2021 se žáci 1. stupně navrací k prezenční výuce ve škole

VÝUKA: Žáci budou při docházce do školy tzv. rotovat ve dvou skupinách – od pondělí 12.4. (I. skupina - lichý týden) budou ve škole žáci 1., 3. a 4. ročníku (celkem 6 tříd), od pondělí 19.4. (II. skupina - sudý týden) pak žáci 2. a 5. ročníku (celkem 6 tříd). To znamená, že I. skupina bude vždy v lichém týdnu na prezenční výuce ve škole a další týden doma na distančním vzdělávání, u druhé skupiny tomu bude naopak.

TESTOVÁNÍ: Osobní přítomnost žáků na prezenční výuce je podmíněna negativním testem na přítomnost Covid-19. Pokud rodiče testování odmítnou, žákovi nebude umožněna osobní přítomnost ve škole a z výuky bude omluven (jako by byl nemocný). Škola mu poskytne podporu ve vzdálené výuce (samostatně bude vypracovávat zadané úkoly) a do výuky se bude zapojovat pouze v týdnech distančního vzdělávání.

Testovat se bude tzv. samoodběrem pomocí neinvazivních testů (stěr z přední části nosu pomocí testů Singclean). Testování je určeno pouze pro bezpříznakové žáky. Testování bude probíhat vždy 1. vyučovací hodinu v pondělí a ve čtvrtek pod dohledem pracovníků školy v týdnech prezenční výuky.

Pokud bude u žáka zjištěn pozitivní test v pondělí, je izolován od ostatních žáků a rodiče jsou povinni si jej ve škole vyzvednout, žák bude odeslán na PCR test. Zbytek třídy pokračuje v prezenční výuce. Pokud bude u žáka zjištěn pozitivní test ve čtvrtek, odchází domů celá třída a čeká se na výsledek PCR testu u dotyčného žáka. Podle výsledku řeší KHS případně i karanténu celé třídy.

Instruktážní video k samotestování žáků.

Více informací o testování žáků zde.

OCHRANA DÝCHACÍCH CEST: Žáci jsou povinni používat chirurgické roušky či respirátory, dospělí respirátory.

Podrobné informace jsou zákonným zástupcům průběžně zasílány prostřednictvím elektronického systému Škola OnLine.

Mgr. Lenka Hlaváčková, ředitelka školy

Testování