Regionální finále soutěže Mladý chemik 2023

Regionální finále  soutěže Mladý chemik 2023

Kterak žáci 9.A výskyt vitaminu C dokázali a skrze něj velkého úspěchu došli aneb zač je v Pardubicích perník.

7. února proběhlo na SŠLCH v Olomouci regionální finále soutěže Mladý chemik.

Soutěž je zaměřena na celorepublikovou propagaci chemie na základních školách. Klade si za cíl propojit základní školství, střední školství a odbornou praxi v chemii. Žáci v rámci soutěže musí prokázat patřičné vědomosti z chemie a praktickou zručnost v laboratorním cvičení. Soutěž je finančně podpořena odbornou veřejností, firmami podnikajícími v chemickém průmyslu a Svazem chemického průmyslu.

Naši školu zde zastupovali 3 žáci ze třídy 9.A - Nela Sovová, Petr Oulehla a Anna Vyroubalová.

Všichni tři postoupili do Regionálního finále po úspěšném zvládnutí Krajského kola.

Soutěžící v regionálním kole letošního ročníku soutěže Hledáme nejlepšího Mladého chemika ČR čekala laboratorní úloha zaměřená na stanovení vitaminu C neutralizací hydroxidem sodným na fenolftalein a řada chemických výpočtů, o obtížnosti svědčí i časová dotace na splnění úkolu v délce 120 minut.

Všichni tři zástupci naší školy zvládli úkoly na výbornou.

Anna Vyroubalová obsadila v silné konkurenci 30 žáků 9. místo, Petr Oulehla 3. místo a Nela Sovová 2. místo. Všichni tři obdrželi hodnotné ceny.

Nela Sovová postupuje do celostátního kola, které proběhne v červnu na VŠ Chemicko-technologické v Pardubicích.

Gratuluji a přeji hodně úspěchů nejen v oblasti chemie.

Mgr. Darja Tomanová

Datum vložení: 14. 2. 2023 15:19