
Dne 6. 5. 2026 se uskutečnilo okresní kolo Štafetového poháru v Olomouci.
Poháru se zúčastnili vybraní žáci z třetích až pátých tříd. Celkem se přihlásilo 16 škol. V prvním závodě se běžela smíšená štafeta 8 x 100 m pro třetí třídy (4 dívky a 4 chlapci). Po nich následovala stejná štafeta pro 4. -5. třídu. Jakmile obě štafety ukončily své závody, čekala na žáky poslední smíšená štafeta 8 x 200m. V jedné štafetě běžely 2 dívky a 2 chlapci z třetích tříd spolu se 2 dívkami a 2 chlapci ze čtvrtých a pátých tříd. Běžela se štafeta A, B.
Žáci z naší školy celkové obsadili krásné 8. místo! Do krajského kola, které proběhne již tento pátek, postoupily jen dvě školy (Heyrovského a Velká Bystřice).
Naši školu reprezentovali tito žáci:
3. třída: Rosarie Kaňáková, Laura Rubačíková, Stella Sedláčková, Kateřina Strouhalová, Matěj Zapletal, Matěj Hrabal, Šimon Ťuka, Štěpán Merka.
4. - 5. třída: Sofie Axmanová, Natália Thea Chmelová, Anna Tvarůžková, Linda Poliánová, Štěpán Fiala, Marek Heneberg, Tobiáš Mana, Štěpán Surý.
Všem žákům děkujeme za skvělou reprezentaci naší školy!
Mgr. Petr Zapletal