Už jsem čtenář - Kniha pro prvňáčka

Prvňáčci v knihovně.

Naši nejmenší školáci si už nyní mohou přečíst svoji první knížku. Zvládli se naučit všechna písmenka a mnozí z nich našli ve čtení novou zálibu. V letošním školním roce jsme využili nabídky městské knihovny a s dětmi jsme se zapojili do projektu „Už jsem školák - Knížka pro prvňáčka“. Do knihovny jsme se s prvňáky vypravili 14. a 18.6., kde na děti čekalo kromě zajímavé besedy i malé překvapení. Děti se dověděly, jak vzniká knížka, kdo je to spisovatel a ilustrátor. Jaký je rozdíl mezi knihkupectvím a knihovnou? Už i to děti vědí. Zjistily, že se musí zaregistrovat, knížky hledat na správném místě a také je včas po přečtení doma vrátit zpět. A jaké bylo to překvapení? Všichni naši malí čtenáři dostali na památku knížku „První školní výlet“ a kartičku, která jim umožní bezplatnou registraci v městské knihovně. Věříme, že pro mnoho dětí byla tato návštěva inspirací a že se do knihovny budou rádi za knížkami vracet.

Jitka Motáňová

Datum vložení: 22. 6. 2021 7:27