Ze suterénu až do galerie Podkroví aneb jak se dostat ze základky přímo na vysokou

Možná víte, že naše slušně vybavená výtvarná dílna se nachází v suterénu školy. A že tam pilně pracujeme, komunikujeme a své nápady převádíme v nekonečnou řadu úctyhodných děl, o tom se můžete přesvědčit v naší školní galerii. Tedy až to bude opět možné…

Podzim je obdobím sklizně. Někdo sklízí ovoce, my i v této nelehké době zase ovace.

V říjnu a listopadu se vybrané práce našich žáků pyšní na půdě Konviktu, kde se nachází Umělecké centrum UP v Olomouci. V působivých prostorách galerie Podkroví nyní právě probíhá přehlídka té nejlepší výtvarné a literární tvorby žáků základních, středních škol a gymnázií z celého kraje. Olomoucké bienále zde probíhá pravidelně jednou za dva roky. Expozice potrvá do 18.11. a její návštěva je bohužel současnými opatřeními velmi omezená.

Letos pořadatelé upustili od soutěžní přehlídky, za úspěch lze ale považovat to, že odborná porota z množství zaslaných prací z celého regionu vybrala i sedm výtvorů žáků z naší školy. Máme zde vystavené velkoformátové abstraktní malby, koláže, obrovské leporelo nebo rozměrný objekt Lodi snů vytvořený z přírodních materiálů.

„Výstava je přehlídkou nápadů a tvrdé práce výtvarných pedagogů se schopností komunikovat s dětmi, se schopnostmi se napojit a jít jedním směrem a společně ztvárňovat, vyjadřovat se a kultivovat výtvarný projev žáků. Je vidět nadšení a radost dětí z procesu tvorby, je vidět, jak se vzájemně ovlivňujeme, propojujeme a obohacujeme,“ píší organizátoři celé akce z Olomoucké palety a DDM Olomouc.

Vzhledem k tomu, že v době probíhající výstavy se na katedře výtvarné výchovy konala i mezinárodní konference INSEA, může nás těšit, že se jméno ZŠ Dr. Hrubého ve Šternberku dostalo do povědomí i v zahraničí.

Mgr. Ludmila Vacová

Datum vložení: 5. 11. 2020 15:36